Kdo jsme?

Railway Capital a.s. – společnost místních drah, je železniční dopravce specializovaný na zajišťování nízkonákladových služeb v regionální osobní i nákladní železniční dopravě. Zajišťovat i další služby v rámci činností železničního dopravce, provozování drah a vleček a zabývá se i poradenstvím, projekční činností a tvorbou dopravních plánů v oblasti železniční dopravy.

Vznik společnosti iniciovala a vede ji skupina odborníků – specialistů z oboru železniční dopravy s mnohaletými zkušenostmi v oblasti středních podniků železniční dopravy a jejich řízení, z provozování dopravních služeb v režimu závazku veřejné služby, ale i vlastní provozně technické a personální stránky problematiky včetně managmentu kvality.

Specializace a soubor zkušeností vedoucího týmu společnosti je v českých podmínkách unikátní. Mj. i proto jsme schopni řešit nejen vlastní dopravní službu, ale také definovat a analyzovat vztahy mezi dopravní obsluhou oblasti na jedné straně a ekonomicko-sociálním vývojem regionu na straně druhé. To nám umožňuje nastavit ve spolupráci s objednatelem dopravní službu tak, aby maximálně využila potenciálu obsluhovaných sídel a stala se tak rozvojovým prvkem regionu.

Filosofie společnosti je založena na poznání, že veřejná železniční doprava je v současné době na rozcestí. Faktorů je více, ale jeden z podstatných je ten, že objednatelé dopravy jsou nuceni řešit volbu mezi moderními vozidly, produkujícími vysokou provozní ztrátu bez ohledu na to, že svými parametry pro okrajové tratě nevyhovují, a politicky nežádoucí a odmítanou likvidací (neobjednáním) drahé dopravní služby na takových tratích. Zpravidla ovšem jde o takové tratě, které obsluhují právě ty oblasti, kde zánik dopravní obsluhy železnicí hrozí přesáhnout do problémů demografických a sociálních.

Jsme přesvědčeni, že řešení tkví v zajištění obsluhy těchto místních tratí cestou nízkonákladových služeb. Tyto služby jsme schopni bez snížení dosavadní úrovně a kultury cestování spolehlivě poskytovat. Podle našeho názoru je význam obsluhy železnicí pro venkovské regiony klíčový a z mnoha důvodů, jejichž pojmenování přesahuje rozsah této nabídky, není ve většině případů náhrada autobusy rovnocenná, naopak, může napomoci postupnému vyloučení postižených lokalit. Proto navrhujeme východisko v podobě obsluhy motorovými vozy, jejichž základem je řada 810, provozovanými malým, flexibilním a tedy levným dopravcem. Tato vozidla má společnost k dispozici a k prakticky okamžitému nasazení.

46775519_203495937234907_1560324243831390208_n

 

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.